lavove kameny 2

 Čínská tlaková masáž

Tento druh masáže, jak již název napovídá, nese spojení se starověkou kulturou Číny. Je to jeden z mála druhů masáží, který vyžaduje hlubší znalosti o těle a jeho problematice. Samotná masáž přímo navazuje na znalosti Čínské tradiční medicíny, která na rozdíl od západního pojetí lékařství vnímá tělo jako celek.

Při masírování masér využívá funkce konkrétních akupunkturních bodů, jejichž výraznou stimulací umožňuje tělu zareagovat a uvolnit potřebné partie v napětí. Jde o jakési "vypínače" v přeneseném slova smyslu. Zmáčknutím některých bodů, dojde k okamžitému uvolnění i u dlouhoudobé zatuhlosti. 

gaiwan bambus

Oblíbený je např. tygří hmat, kdy se zmáčknou dva akupunkturní body, jeden je na dráze Žlučníku a druhý na dráze Tří ohřívačů. Stimulací těchto dvou bodů najednou dochází k uvolnění šíjového svalstva, a k tomu k odstranění pocitu únavy a i zharmonizování hormonální hladiny.

Masáž je vhodná pro ty, komu nevadí zmáčknutí některých citlivějších bodů. Pracuje se zde s větší silou, která vede k uvolnění. Je intenzivní, hodně stimuluje a spouští v těle čistící režim.

Na rozdíl od evropského pojetí masáží, v Číně je masáž chápána jako přímá léčba některých obtíží. Podle toho jsou voleny i akupunkturní body, které jsou pro dané partie těla ty nejúčinnější, tak dochází k výraznému nabuzení a motivaci těla vyrovnat se zatížením, ke kterému je vystaveno v dnešním civilizovaném světě.